Doba focení

počet fotografií , které dostanete

Vybíráte z již upravených fotografií

každá další fotografie

kdy dostanete fotografie

cena všech fotografií v balíčku

(bez ohledu na počet)

Lokalita

Možnost vytvoření fotoknihy

Možnost focení v ateliéru (Praha, Vinohrady)

Možnost. focení v exteriéru v Praze

Možnost focení u klientů doma1700 Kč

rychle a efektivně

cca 30 min

10

+200 Kč

do 14 dnů

3 500,-

Praha


2700 Kč

pro náročné

cca 1 hodina

20

+ 200 Kč

do 14 dnů

4 500,-

Praha


4000 Kč

Best friends photo - dvě rodiny, jedno focení

cca 1 hodina

cca 40

-

+200 Kč

do 14 dnů

5 000,-

Praha

TOP

Ukázková galerie rodinného a párového focení zde
Ukázková galerie těhotenského focení zde

 • Jak se objednat na focení?

  Pro objednání termínu je nejlepší využít kontaktní formulář na tomto webu. Naleznete ho v sekci „Kontakt

 • Termín focení

  Jsem profesionální fotografka na volné noze, a tak je mou výhodou značná flexibilita. Fotím ve všední dny (dopoledne/odpoledne), ale také samozřejmě o víkendech či o státních svátcích. Termín tak zajisté najdeme.  Nejlepší je, když své časové možnosti a preference rovnou napíšete do poptávkového formuláře, můžete také rovnou napsat několik termínů, které preferujete.

 • Přesunutí termínu - pro nemoc/špatné počasí

  Pokud chceme fotit venku, samozřejmě se může stát, že počasí nám nebude přát. V této situaci samozřejmě focení přesuneme. Záleží na počasí a možnostech, někdy lze přesunou focení jen časově ve stejný den… jindy zvolíme nový termín. Případně je vždy možnost fotit v ateliéru.

  Stejně tak se může stát, že například onemocníte… případně budete mít akutní pracovní povinnosti. Nic se neděje, jen prosím o informování a zrušení termínu 24h před našim focením.

 • Kdy a jak dostanete fotografie

  Fotografie dostane do 14 dnů od našeho focení přes internetové rozhraní. Získáte náhledové album, kde jsou všechny upravené fotografie. Vy si z nich vybíráte počet fotografií (podle objednaného balíčku) a zároveň máte možnost si dokoupit fotografie nad rámec balíčku. Každý balíček je cenově zastropován.

  Modelové příklad:

  Domluvíme se spolu na „rychlém a efektivním focení,“ (30 minut,10 fotografií, cena 1700 Kč).  Obdržíte ode mě v náhledovém album např. 50 upravených fotografií.

  a) zjistíte, že jich chcete 13 – platíte tak 3 fotografie navíc – tedy 2300 Kč (vyplatí se Vám zaplatit za každou fotografii + 200 Kč)

  b) zjistíte, že jich chcete 20 – tady se Vám již vyplatí koupit si balíček všech fotek v ceně 3 500,- … pokud byste platili za každou fotografii zvlášť, pak by byla cena 3700Kč)

 • Proč vybíráte z upravených fotografií?

  Nic jako neupravené fotografie neexistuje. Žádný profesionální fotograf Vám neposkytne fotografie, tak jak je vyfotil – vždy udělá nějaký ořez, upraví barvy…

  Ale především, když vy uvidíte neupravenou fotografii.. s velkou pravděpodobností si nedokáže představit, jak může vypadat ve finální podobně (proto jste si vybrali profesionálního fotografa).

  Zároveň když si kupujete fotografie nad rámec balíčku a již si vybíráte z upravených – víte, co si kupujete. A nekupujete si zajíce v pytli.

  V neposlední řadě máte jistotu, že já odvedu tu nejlepší možnou práci. Samozřejmě, že má snaha je, aby pro Vás byl výstup tak dobrý, že si koupíte celý balíček.

 • Platba

  Do 14 dnů Vám přijde náhledové album, kde fotografie ještě obsahují vodoznak, vyberete si fotografie a zaplatíte. Když mi přijde platba, tak Vám pošlu ještě jednou album s vybranými fotografiemi, ale již bez vodoznaku a s možností stahování.

 • Jak se připravit na focení

  Oblečení

  Obecně se dá říci, že nejen u rodinných fotografií je lepší se vyvarovat křiklavým barvám, velkým logům a pruhům. A vždy je dobré najít u rodiny spojovací prvek. Může to být barva, může to být módní doplněk (svetr kolem krku), čepice … cokoli. U výběru oblečení vždy respektujte i sami sebe. Pastelové barvy budou sice vypadat skvěle vždy, ale pokud milujete např. výrazné barvy, tak já si s tím jako fotograf samozřejmě poradím. Stejně tak například motorkáři/rockeři těžkou přijdou v pastelových barvách. Vždy zvolte oblečení, ve kterém se především cítíte dobře. 

  Doporučuji také jednoduchým způsobem vymyslet dva outfity. Můžete mít krásné tričko/košili/halenku a zároveň i nějaký teplejší svršek – svetr/mikinu.  Budete tak mít různé fotografie.

  ,,Rekvizity“

  U dětí samozřejmě není na škodu vzít s sebou na focení jejich oblíbenou hračku.  U větších dětí, které se věnují nějaké sportovní aktivitě, tak doporučuji s sebou vzít třeba míč (volejbal, basket…), případně máte-li doma knihomola, tak knihu. Tak ať mohou vzniknout fotografie, které jsou pro Vás charakteristické. To stejné samozřejmě platí pro dospělé. Pijete rádi kávu? A co si s sebou vzít venkovní šálek kávy… máte rádi piknik? Vaše pikniková deka je skvělá rekvizita.

 • Focení u klientů doma

  Pokud máte malé dítě naprosto chápu, že se Vám nemusí chtít cestovat do ateliéru. Proto se můžeme domluvit, že nafotíme fotografie u Vás. Na takové focení neberu žádné rekvizity (ty přece máte vy a jsou pro Vás osobní), také neberu techniku na víc. Vystačím si s fotoaparátem a světelnými objektivy.

  Kdy je dobré využít focení u Vás:

  • když máte malé dítě a necítíte se na to vyrazit do ateliéru
  • když chcete fotografie se staršími členy rodiny, ale jejich pohyblivost již není nejlepší
  • když chcete vyfotit společné rodinné fotografie při příležitosti oslavy
 • Možnost vytvoření fotoknihy/ kalendáře
  Pokud jste se rozhodli dát fotografiím tištěnou podobu, pak doporučuji možnost vytvoření fotoknihy. Fotografie skutečně vyniknou. A zároveň to může být hezký dárek. V případě zájmu Vám mohu fotoknihy donést na focení. Uděláte si tak o nich lepší představu. Vytvoření fotoknihy lze domluvit až po odeslání fotografií – tedy až potom, co uvidíte výsledek. Tato nabídka platí pouze u zakoupení celého balíčku „pro náročné“ a Best friends photo.
  Provedení Tvrdé desky Měkké desky
  Rozměr 27,6 x 21,5 cm 14,5 × 20,4 cm
  Počet stran 32 stran 32 stran
  Cena 1500 Kč 790 Kč
  Kalendář 30 × 46 cm, polomatný, cena: 800 Kč, Tato nabídka platí pouze u zakoupení celých balíčků „rychle a efektivně“ a „pro náročné“
 • Kdo nejvíce oceňuje Rychlé a efektivní focení
  • především ti, kteří přesně vědí, co chtějí 🙂
  • ti, kteří chtějí z výsledných fotografií vybrat např. jen jednu fotografii pro fotoobraz jako dárek (například babičkám)
  • páry, které chtějí použít fotografie pro svatební oznámení
  • když nevíte, co darovat vašim větším dětem jako dárek (např. dvacetiletí focení opravdu oceňují)
  • lidé, které sice mají doma kvalitní zrcadlovku, ale nemají oko fotografa… proto chtějí jen pár hezkých fotek, protože běžné focení zvládají
  • … a mnoho dalších 🙂
 • Kdo nejvíce oceňuje focení pro "náročné"
  • ti, kteří mají rádi momentky, ale taky stylizované fotografie – nemusíme se ohlížet až tak na počet fotografií, a tak mohou vznikat přirozené fotografie, ale zároveň ty pro babičky 🙂
  • ti, kteří mají větší rodinu – když Vás je třeba 5 a víte, že je pro Vás větší počet fotografií lepší (může vznikat více variant fotografií – jen chlapská fotka, jen ženy, jen děti, jen bráchové, jen sestry.. těch možností je spousta)
  • ti, kteří chtějí na focení přizvat i své prarodiče
  • ti, kteří si chtějí z focení udělat fotoknihu (můžete také využít mé služby)
  • ti, kteří si chtějí z focení kalendář
  • … a mnoho dalších 🙂
 • Best friends photo - dvě rodiny, jedno focení

  Z praxe vím, že některé rodiny jsou spolu hodně svázané. Rodiče spolu tráví čas a děti spolu mohou blbnout a jsou na sebe zvyklé. Z tohohle důvodu jsem zařadila do své nabídky focení „Best friends photo.“

  Narozdíl od ostatních balíčků, tady dostanete veškeré povedené fotografie. Focení není omezeno počtem fotek. Je to z toho důvodu, že v tomto případě potřebuji „větší svobodu,“ tak aby vznikl opravdu komplexní výstup, který zahrnuje momentky vašich dětí, vás a partnerů, vás a vašich přátel.. .a zároveň stylizované fotky, které pracovně označuji za „fotky pro babičky.“ Jsou to takové ty klasické fotky, které nejbližší rodina má ráda.

  Toto focení je ideální pro vytvoření fotoknihy. Materiálu na knihy je dostatek. Samozřejmě je kniha zaměřena na konkrétní rodinu, která ji chce. Budete mít v ní sice i fotografie druhé rodiny (tomu se nejde vyhnout, protože máte společné fotografie), ale primárně je kniha sestavena z fotografií jedné rodiny. Pokud není jiný požadavek z Vaší strany.

  Více informací o tomto focení naleznete zde.